Максим (maksymus) wrote in ua_kobzar,
Максим
maksymus
ua_kobzar

67. Ф. М. ЛАЗАРЕВСЬКИЙ. Травень 1848. Оренбург

 
        Любий Тарасе Григорьевич!
 
        На Раиме, где, конечно, я не предполагаю для Вас лишних удовольствий, я компаную для Вас товариство... Податель сего возник Иван Фаддеевич Петров; познакомтесь с ним — хороший чоловяга. До свидания; пишите мне еще из Орской крепости, останетесь ли Вы на месте или потянетесь на Раим.
 
        Весь Ваш Ф. Лазаревский.
 
 
        На звороті:
        Тарасу Григорьевичу Шевченке.
        В Орске или Раиме.
 
 
 
Коментарі:
 
        Подається за першодруком: Шевченко Т. Г. Повне зібрання творів. — К., 1929. — Т. 3. Листування. — С. 261, де лист друкується за автографом, знайденим в архіві III відділу, нині не відомим. Публікація М. М. Новицького.
        Лист не датований. Датується орієнтовно за часом між останнім листом Ф. М. Лазаревського (від 27 квітня) та початком Аральської описової експедиції (11 травня 1848 р.). Надсилаючи цю записку, Ф. Лазаревський не мав певності, що вона ще застане Шевченка в Орській фортеці.
 
        На Раиме... — Аральська описова експедиція, у складі якої був Шевченко, прибула туди 19 червня й стояла там до 25 липня, готуючись до плавання.
        ...податель сего возник Иван Фаддеевич Петров... — Петров Іван Тадейович (рр. нар, і см. невід.) — асесор комісії військового суду Уральського козачого війська (українське «возний» — судовий чиновник на Україні до початку XIX ст.). Очевидно, сáме українське слово із значенням «судовик» мав на увазі Ф. Лазаревський.
 
 
Tags: 1848, Листи до Шевченка
Subscribe

 • Незнайдений автограф

  Відомий вірш «На незабудь Штернбергові» в останньому зібранні творів Шевченка вміщено у розділі «Dubia», тобто серед сумнівних творів. Поїдеш…

 • Портрет Шевченка на полі з рису

  Селекціонери з Інституту рису НААН України виростили на полі в Херсонській області гігантський портрет Тараса Шевченка. Площа портрета складає…

 • Надзвичайна книга

  Єдина в світі повністю вишита книга — шедевр зроблений в Україні! Майже рiк працювали над створенням креативної книги, за основу якої взяли…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments